05537747333

ALTERNATIVE
TREATMENT TO BRACES
INVISALIGN

Her hastanın kendi dişlerine uygun olarak üretilen şeffaf plaklarla,
neredeyse görünmeyecek derecede estetik algıyla yapılan
bu tedavide diş teli kullanmanıza gerek kalmaz.

I CAN BE
TREATED WITHOUT
MY BRACES SHOWING

Your dentist checks your child at an early stage, sees how
the teeth and jaws develop and informs you of the changes
that may occur while your child grows. Therefore, we
recommend that your child get a dental check-up regularly.

ORTHODONTICS
WITH BRACES

Every individual having proper oral hygiene and ideal
bone structure for orthodontic tooth movement,
can have presentable teeth with this treatment.
There is no age limit for the treatment.

DIGITAL
ORTHODONTICS

Your intraoral records are recorded
in our clinic and stored in a digital
archive before your orthodontic
treatment begins and after it is over.
It is always possible to access your
digital records even after your
treatment is over.

Ortodontist Gözde Çobanoğlu DentStudio Ankara Ortodontist Gözde Çobanoğlu DentStudio Ankara

Welcome to Gözde Çobanoğlu's Clinic

Dr. Dt. Gözde Çobanoğlu's Clinic was opened in 2016 on J.F.Kennedy Street, one of the most central places in Ankara. It provides the highest quality service to its patients with its dental unit and panoramic x-ray unit designed in line with scientific and technological developments. Gözde Çobanoğlu aims to treat oral and dental diseases with the latest technology and multidisciplinary perspective. On the basis of preventive dentistry, she continues her work by taking patient satisfaction as the most important motivation.

Book Appointment

Gözde Çobanoğlu

Orthodontist, DDS, PhD
https://gozdecobanoglu.com/wp-content/uploads/2021/01/gozde_doktorunuz_buyuk-500x700.jpg

1983 yılında Ankara’da doğdu, İlkokulu Özel Arı Koleji, ortaokul ve liseyi ise Gölbaşı Anadolu Lisesi’nde okudu. Lisans eğitimini 2008 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim dalında doktora eğitimine başladı. “Maksiller Kaynaklı İskeletsel Sınıf III Maloklüzyonun Ardışık Hızlı Maksiller Genişletme-Daraltma ve Modifiye Maksiller Protraksiyon Yöntemi İle Tedavisi” isimli tez çalışması ile doktora eğitimini tamamlayarak ortodonti uzmanı oldu. Mesleği ile ilgili dünyadaki yenilikleri yakından takip etmek dışında fotoğraf çekmekten keyif almaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.

Bilimsel Toplantılarda Yaptığı Sunumlar

 1. H. Gokalp, G. Görgülü, P. Demir, Effects of Chin Cup Therapy On Symphysis Morphology. Poster sunumu. 86th Congress of the European Orthodontic Society June 15-19 2010, Portoroz, Slovenia.
 2. G. Görgülü, P. Demir, H. Gökalp. Çenelik’in Simfiz Morfolojisine Etkisi. Poster sunumu. 12. Uluslararası Türk Ortodonti Derneği Kongresi 25-27 Ekim 2010, Ankara, Türkiye.
 3. H. Gokalp, G. Görgülü. P. Demir (2010). Effects of Chin Cup Therapy On Symphysis Morphology. European Journal Of Orthodontics. 32(6) e70.
 4. G. Görgülü, H. Gökalp. Vertikal Büyüme Paterni ve Class 3 Maloklüzyona Sahip Erişkin Bir Bireyin Cerrahi Olmayan Tedavisi. Poster Sunumu. 12. Uluslararası Türk Ortodonti Derneği Sempozyumu 17-20 Ekim 2011, İzmir, Türkiye.
 5. G. Çobanoğlu, H. Gökalp. Protraction Spring Versus Extraoral Appliances: 3D Evaluation After Cl III Therapy By Alternate Rapid Maxillary Expansions- Consrictions and Protraction Spring. Poster sunumu. 88th Congress of the European Orthodontic Society 18-23 June 2012, Santiago de Compostela, Spain.
 6. P. Demir, G. Çobanoğlu. D. Erdem (2012). Kemik İçi Mini Vida Destekli Yeni Bir Yaklaşım İle İntramaksiller İntraoral Molar Distalizasyonu: Vaka Raporu. A.Ü. Diş Hek. Fak. Derg. 39(3) 129-134.
 7. H. Gökalp, G. Çobanoğlu, D. Çalpan. Protraction Spring Versus Extraoral Appliances: 3D Evaluation After Cl III Therapy By Alternate Rapid Maxillary Expansions- Consrictions and Protraction Spring. Poster sunumu. 89 th Congress of the European Orthodontic Society 26-29 June 2013, Reykjavik, Iceland.
 8. H. Gökalp, Ç. Soydal, R.Samuroğlu Efendeviya, F. Aydın Mustafa, G. Çobanoğlu. Alternate Rapid Maxillary Expansion and Constriction Effects On Circummaxillary Sutures By Spect Bone Scintigraphy. Poster sunumu. 156 89 th Congress of the European Orthodontic Society 26-29 June 2013, Reykjavik, Iceland.
 9. A. Bahat Yalvaç, G. Çobanoğlu, F. Aydın Mustafa, A. Şenol, E. Özdiler. Sabit Tedavi Gören Ortodonti Hastalarında Kooperasyonu Etkileyen Faktörler. Poster Sunumu. 13. Uluslararası Türk Ortodonti Derneği Sempozyumu 3-5 Kasım 2013, İstanbul, Türkiye.
 10. F.Aydın Mustafa, G. Çobanoğlu, A. Şenol, O. Özdiler, A. Bahat Yalvaç, E. Özdiler. Factors Affecting Patient Cooperation In Fixed Orthodontic Treatment. 90th Congress of the European Orthodontic Society 18-22 June 2014, Warshaw, Poland.
 11. H. Gökalp, G. Çobanoğlu. Assessment Of Protraction Spring and Alternate Rapid Maxillary Expansion-Constriction in Class III Malocclusion Associated With Maxillary Retrusion. Poster sunumu. 91st Congress of the European Orthodontic Society 13-18 June 2015, Venice, Italy.
 12. Çobanoğlu Gözde. Maksiller Kaynaklı Iskeletsel Sınıf III Maloklüzyonun Ardışık Hızlı Maksiller Genişletme-Daraltma ve Modifiye Maksiller Protraksiyon Yöntemi ile Tedavisi, Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Doktora Tezi, Ankara, 2015.
 13. H. Gökalp, G. Çobanoğlu, G.G. Tanış. Three-Dimensional Analysis of intraoral maxillary protraction with Alternate Rapid Maxillary Expansions and Constrictions: A Case Report. Poster sunumu. 92nd Congress of the European Ortohodontic Society 11-16 June 2016, Stockholm, Sweden.

Kongre ve Sempozyum Katılımları

 • Prof. Dr. Nanda Konferansı. Ankara Üniversitesi OrtodontiAnabilim Dalı Bilimsel Etkinlikleri. Kasım 2008, Ankara, Türkiye.
 • Prof. Dr. Zahir Altuğ Konferansı. Sınıf III Anomaliler: Fark Etmek ve Farklılaştırmak. Türk Ortodonti Derneği Kongresi 5-6 Nisan 2009, Ankara, Türkiye.
 • Uluslararası Türk Ortodonti Derneği Kongresi 25-27 Ekim 2010, Ankara, Türkiye.
 • 86th Congress of the European Orthodontic Society June 15-19 2010, Portoroz, Slovenia.
 • 87th Congress of the European Orthodontic Society June 19-23 2011, İstanbul, Türkiye.
 • Uluslararası Türk Ortodonti Derneği Sempozyumu 17-20 Ekim 2011, İzmir, Türkiye.
 • 88th Congress of the European Orthodontic Society June 18-23 2012, Santiago de Compostela, Spain.
 • Uluslararası Türk Ortodonti Derneği Sempozyumu 3-5 Kasım 2013, İstanbul, Türkiye.
 • Annual Session of American Association of Orthodontists May 3-7 2013, Philadelphia, U.S.A.
 • Biennial Symposium Surgical Orthodontics 26 & 27 November 2015 Haarlem, The   Netherlands

Kurs Katılımları

 • Scuzzo-Takemoto Bracket & Light Lingual System by Dr. Scuzzo. 15-16 Mayıs, 2009. Istanbul, Türkiye.
 • Iskeletsel Ankrajda Son Yenilikler -Mini Vidalar 2011. 17 Ekim 2011, Izmir, Türkiye.
 • e-Cligner Certification Course. 21 Mart 2012. Ankara, Türkiye.
 • Incognito User Meeting by 3M Unitek, 3 Ekim 2015, Istanbul, Türkiye.
 • BSSO PreConference Course  by Federico HernándezAlfaro ‘Esthetic & Functional Surgery  of the Facial Structures’ 25 November 2015 Haarlem, The Netherlands.
 • BSSO PreConference Course by Benedict Wilmes ‘Current options for skeletal anchorage in orthopaedic and orthodontic treatment work’ 25 November 2015 Haarlem, The Netherlands.
 • DSD Concept Hands-on Course. 12-13 March 2016, Istanbul, Türkiye.

Üye Olduğu Bilimsel Kuruluşlar

 • Türk Ortodonti Derneği
 • American Association of Orthodontics
 • European Orthodontic Society World Federation of Orthodontics

Why Gözde Çobanoğlu?

Emergency Action

1

Expert
Dentists

2

Treatment with
Sedation

3

Orthodontics with Aesthetic Methods

4

Long Term Treatment Follow-Up

5

Flexible Payment Terms

6

Happy Patients

Dişlerimdeki bozukluk zamanla ben de takıntı haline gelmişti ta ki Gözde Hocamla tanışına kadar😊 Ortodontik tedavi maceram yaklaşık 2 yıl sürdü. Bu 2 yıl sonunda Gözde Hocam sayesinde mucizeler yaşadım. Gözde hocamı ilk gördüğüm andan itibaren böyle bir sonucun ortaya çıkacağını anlamıştım. Kucak dolusu sarılmalarımız, ekibinin ve kendisinin güler yüzlülüğü, işlerine gösterdikleri titizlik ve enerjileri için ne kadar teşekkür etsem az. Bir diş hekiminden çok fazlası benim için! İyi ki yollarımız kesişmiş canım ablam.. Her şey için tekrar çok teşekkür ederim.

Ilgın tuğcu Ankara

Invisalign tedavime Gözde hocam ile başladık, her şeyden çok memnun kaldım. Tedavi süreci çok çabuk ve acısız geçiyor kesinlikle herkese tavsiye ederim. Sonucunda da estetik bir gülüşünüz ve dişleriniz oluyor. Gözde hocam ve müthiş ekibine çok teşekkür ederim.

Bahar Şimşek Ankara

Benim köpek dişim baya gerideydi tel takmamak için implant tedavisi düsünüyodum sonra gözde hocamla tanıstık ve kendisiyle invisalign tedavisine başamaya karar verdik. Kendisinin mükemmel planlamasıyla köpek dişim yerine geldi ve dişlerim inanılmaz ölçüde değişti. Bence gözde hocam ankaranın degil türkiyenin en iyi ortodontisti. Ekibi ve kendisine güler yüz ve ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederim.

Bawer Hirdar Ankara

Kliniğe girince gülen yüzler.. Herkes çok ilgili çok teşekkür ederim. Bütün tedavim boyunca süreç hakkında çok güzel bilgilendiriliyorum. En tatlı en güzel en bilgili canım doktorum 😊

Gizem Uğur Ankara

Dr. Gözde and her team are professionals. She is skilled, experienced and kind. If you have questions during your treatment, I was able to contact her office easily to get answers. I highly recommend her. I was referred to her by a dentist.

(Google tarafından çevrildi)
Dr. Gözde ve ekibi profesyoneldir. Yetenekli, tecrübeli ve kibar. Tedaviniz sırasında sorularınız olursa, cevap almak için ofisine kolayca ulaşabildim. Onu şiddetle tavsiye ediyorum. Ona bir diş hekimi tarafından sevk edildim.

Anita Tjan Ankara

Very nice staff that does a good job of accommodating me as a none Turkish speaker.

(Google tarafından çevrildi)
Türkçe konuşmayan biri olarak beni ağırlamak için iyi bir iş çıkaran çok iyi bir personel.

Zachary Biehler Ankara

Çok nezih güler yüzlü çalışanları ile 10 numara mekan. Bu dişler nasıl düzelecek dediğim dişleri düzeltti işte bu yüzden gözde Çobanoğlu.

Aytuğ Altundaş Ankara

1 yıl gibi kısa sürede harika bir tedaviyle dişlerim mükemmel oldu.herşey için teşekkürler Gözde hocam

Batuhan ALPASLAN Ankara

Şu an tedavimin 8. ayındayım ve dişlerimde inanılmaz bir değişim meydana geldi. Çenemdeki ve boynumdaki ağrılar yok oldu ve çok rahatlamış hissediyorum.
Gözde Hanım işini bilen, tecrübeli, ilgili, güler yüzlü bir doktor. Bu yönleri kliniğe de yansımış olacak ki içeri girdiğinizde sizi güler yüzler karşılıyor ve bir aile ortamındaymışsınız gibi hissediyorsunuz. Şimdiden bütün ekibe teşekkür ediyorum. İyi ki tanışmışız.

Arda Ağdemir Ankara

Dişlerimdeki çapraşıklık sorununu yıllarca tel takmak istemediğim için ertelemiştim. Gözde Hanım’la telsiz ortodonti (şeffaf plak) uygulaması ile bu sorunumdan kurtuldum. Tedavi olduğumu çevremdeki hiç kimse fark etmedi 🙂 Kesinlikle bu tedaviyi tavsiye ederim, hekimimden çok memnunum.

Ebru Uysal Ankara

Gözde Hanım’ın yapmış olduğu ortodontik tedavi ile daha güzel ve sağlıklı bir gülüşe kavuştum. Önemsenmeyen, küçük görülen bu nedenle de ihmal edilen estetik sorunların tedavisinde yaşın önemi olmadığını yaşayarak gördüm. Kısa süre içinde tamamlanan tedavi sürecimde yakın ilgisini ve  özenli yaklaşımı için Gözde Hanıma çok teşekkür ederim.

İ. İlker Tabak Ankara

Pozitif enerjisi, sıcakkanlılığı ve hastalarına olan ilgisi ile doktordan öte bir arkadaş gibi. Hastası olduğum için çok mutluyum. Kendisine her şey için teşekkür ederim.

Onur Can Sert Ankara

Gözde Hanım gerçekten profesyonel ve yenilikleri takip eden, hastaya özel doğru tedaviler uygulayan bir hekim. 25 yaşında ön dişlerime ortodonti tedavisi uyguladı. Sonuç çok başarılı.

Oya Memlük Ankara

Book Appointment

  Gözde Çobanoğlu - DoktorTakvimi.com

  Contact Us

  J.F. Kennedy Cad. 24/3,
  Kavaklıdere Çankaya Ankara
  0312 466 1 333
  0553 774 7 333