Invisalign fiyatları ve bilinmesi gerekenler

Invisalign Ortalama Maliyeti Ne Kadardır?

Diş sağlığında yeni bir gelişme var. Bunun arkasındaki en büyük etken Invisalign’ın göze çarpmamasıdır. Diş teli veya Invisalign tedavisi mi düşünüyorsunuz? Eğer öyleyse, muhtemelen invisalign’ın ortalama maliyetinin ne olduğunu da merak ediyorsunuzdur.

Bu yazıda, bilinçli bir karar vermenize yardımcı olmak için diş telleri ile Invisalign’ı karşılaştıracağız ve her birinin maliyetlerini inceleyeceğiz.

Invisalign şeffaf plakların maliyeti diş telleri ile karşılaştırılabilir. Amerika için diş teli ile ortodonti tedavisi fiyatları ortalama 1.800 ila 5.500 dolar arasındadır ve invisalign ortalamaları 3.000 ila 5.000 ABD Dolar arasındadır. Türkiye için diş teli tedavi fiyatları ise 5.000 TL ile 25.000 TL arasında değişmektedir. Türkiye’de invisalign ile tedavi fiyatları vaka durumlarına göre 8.000 TL ile 22.000 TL arasında değişebilmektedir

Ancak, tedavinin maliyetinin ne olacağını yalnızca ortodontistinizin belirleyebileceğini unutmayın. Diğer faktörler de fiyatı etkiler. Dişlerin eğrilik ve kapanış durumuna göre invisalign fiyatları değişiklik göstermektedirler. Muayene olduğunuzda sağlıklı bilgi alabilirsiniz. Randevu için

Amerikan Ortodontistler Derneği’nin yaptığı bir araştırmaya göre, yaklaşık 1,5 milyon kişi özel olarak bir ortodontist aramaktadır. Her zamankinden daha fazla yetişkin diş teli veya invisalign tedavisi alıyor. Düz dişlere veya güzel bir gülümsemeye sahip olmanın değeri eskisinden çok daha yüksek.

Birçok diş ve sağlık sigortası planı artık Invisalign tedavisini kapsıyor. Ancak, tıbbi yardımlar poliçeden poliçeye değiştiği için sağlık sigortası sağlayıcınızla kontrol etmeniz gerekecektir.

Invisalign tedavisinin tam maliyeti şunlara göre belirlenecektir:

  • Vakanızın karmaşıklığı
  • Ne kadar süre tedavi aldığınız
  • Tedavi için seçtiğiniz invisalign Sağlayıcısı

Invisalign tedaviniz için tam maliyeti öğrenmek için deneyimli bir Invisalign Sağlayıcısından randevu talep edin.

Braketler Nelerdir?

Bunlar çoğu insanın uzun zamandır kullanımını gördüğü metal braketler ve tellerdir.

Dişlerinize yapıştırılan metal braketler diş tellerini oluşturur. Metal braketler teller ve lastik bantlarla birbirine bağlanmıştır. Diş tellerinin takılması 1 ila 2 saat arasında sürer.

Yaklaşık on yıl önce, diş tellerinin görünümü değişmiyordu. Metal diş tellerinden oluşuyordu ve hepsi bu kadardı. Şimdi, diş telleri renkli braketlerle gelebilir veya dişlerle daha iyi uyum sağlamak için şeffaf olabilir.

Invisalign Nedir?

Invisalign, aynı işlevi görmeleri bakımından farklı bir parantez sürümüdür. Temel fark, görünmez olacak şekilde tasarlanmış olmalarıdır. Benzersiz çene izinize göre kalıplanmış şeffaf hizalayıcı tepsiler kullanırlar.

Hizalayıcılar, dişlerinizin üzerine bir ağız koruyucusu gibi takılan tek bir katı plastik parçasıdır. Bu ağızlık, dişlerinizi istediğiniz pozisyona getirmek için ince bir baskı uygular.

Diş telleri ve Invisalign

Hem diş telleri hem de Invisalign aynı işlevi görür. Her ikisi de dişleri düzeltmek için kullanılır. Ancak hem diş telleri hem de Invisalign aynı amaca sahipken, farklı artıları ve eksileri vardır.

Ağız sağlığınız daha fazla dikkat ve emek gerektiriyorsa bu da maliyeti artıracaktır. Örneğin, fazla ısırmanız varsa, dişlerinizi istediğiniz pozisyona getirmeniz daha uzun sürer. Diğer faktörler, şehrinizdeki ortalama diş hekimliği fiyatlarını ve sigorta planınızın ne kadarını kapsayacağını içerir.

Invisalign tedavi süresi ne kadardır?

Invisalign hizalayıcı takma süresi diş tellerinden çok daha kısadır. Ortodontistiniz ile ilk görüşmeniz sırasında, dişlerinizin bir takım ölçülerini ve fotoğraflarını çekerler.

Toplanan izlenimler, dişlerin adım adım hareket ettirilmesi gereken yerin üç boyutlu bir projeksiyonunu oluşturmak için kullanılan şeydir. Ardından görünmez bir hizalayıcı oluşturulur ve size verilir.

Dişlerinizi istendiği gibi yeniden konumlandırmak için Invisalign’ın günde yaklaşık 22 saat takılması gerekir. Hizalayıcı iki hafta boyunca takılır ve dişleri yaklaşık 0,25 ila 0,33 milimetre hareket ettirir. Ardından, hizalayıcıyı dişlerinizi hareket ettirmeye yardımcı olan yenisiyle değiştirirsiniz.

Ortalama olarak, görünmez hizalayıcınızı 6 ila 18 ay boyunca kullanacaksınız. Sürenin uzunluğu, benzersiz ihtiyaçlarınıza bağlıdır.

Tellerle metal braketlerin yapıştırılması ve dişlerinize takılması 1 ila 2 saat arasında sürer. Diş telleri takıldıktan sonra, önümüzdeki 2 yıl boyunca ağzınızda kalıcı bir demirbaş olurlar.

%75 daha öngörülebilir hareket.

Söz konusu gülümsemeniz olduğunda, hassasiyet ve öngörülebilirlik rahat ve etkin bir deneyim için son derece önemlidir. Şeffaf Invisalign plaklar, genel diş hareketi öngörülebilirliğinde %75’ten fazla iyileşme sağlayan SmartTrack malzemesinden yapılmıştır.

Invisalign ile şeffaf plaklar ne zaman tercih edilmeli?

Aynaya baktığınızda ve gülümsemenizde yeni bir boşluk veya belki daha fazla çarpık diş fark ettiyseniz, bir ortodontist ile görüşmeniz gerekebilir. Diş eğrilikleri ile ilgili şikayetleriniz için ortodontik tedaviye başlayabilir.

Diş kayması, her yaştan herkesi etkileyen yaygın bir sorundur. Periodontal hastalık ve dişlerinizi gıcırdatmak gibi dişlerin kaymasına neden olabilecek çeşitli faktörler vardır.

Dişlerinizin yerlerinin değiştiğini fark ettiyseniz, görünmez hizalayıcıların takılmasını araştırmak için diş hekiminizden randevu alın.

Invisalign Artıları ve Eksileri

Invisalign’ın diş tellerine göre artıları, kullanım rahatlığı ve tedavi sürecinin daha belirgin olması söylenebilir. Ağzınızda metal diş tellerinin görünmesini istemiyorsanız, Invisalign mükemmel bir seçenektir.

Invisalign, ağız koruyucuya benzeyen şeffaf bir plastik hizalama tepsisi kullanır. Normal gündelik hayatınız boyunca dişlerinizin üzerine takarsınız. İnsanların diş tedavilerinden görüntü olarak rahatsız olmamalarını sağlar.

Invisalign ayrıca istenildiğinde çıkarılabilir. Yemek yerken ve içerken, yemeğinizin tadını çıkarmak için invisalign plaklarınızı çıkarabilirsiniz. Diş tellerine zarar verme korkusuyla diş tellerine takılma veya patlamış mısır gibi belirli yiyecek türlerini reddetmek zorunda kalmayacaksınız.

Invisalign’dan kaynaklanan ağrı ve rahatsızlık da neredeyse yok denecek kadar azdır. Diş tellerinin çenede yoğun ağrıya ve hatta iç kısımda yaralara neden olduğu iyi bilinir.

Comments closed

No comments. Leave first!