Ortodontik Tedavilerdeki Gelişmeler ve Şeffaf Plaklarla ( Invisalign) Tedaviler

Ortodontik Tedavilerdeki Gelişmeler ve Şeffaf Plaklarla ( Invisalign) Tedaviler” hakkında bilgi almak isterseniz Tv8 ekranlarında sevgili Aylin Çetinkaya ve Şenol İpek’in konuğu olarak “Sekizde Sağlık” programındaki videoyu izleyebilirsiniz.


Siz fark etmeden hareket eder.

Invisalign işini sessizce yaptığından, hayat normal akışında devam edebilir. invisalign alignerlar tam olarak diş eti hattınıza göre işlenmiştir, böylelikle günlük 22 saat boyunca takılması tavsiye edilen şeffaf plaklarınızı rahatsızlık duymadan kolayca takabilirsiniz. Yani siz fark etmeseniz de dişleriniz hareket edecektir.

Amerikan Ortodontistler Derneği’nin yaptığı bir araştırmaya göre, yaklaşık 1,5 milyon kişi özel olarak bir ortodontist aramaktadır. Her zamankinden daha fazla yetişkin diş teli veya Invisalign alıyor. Düz dişlere veya güzel bir gülümsemeye sahip olmanın değeri eskisinden çok daha yüksek.

Diş sağlığında yeni bir hamle var. Bunun arkasındaki en büyük etken Invisalign’ın göze çarpmamasıdır. Diş teli veya Invisalign ile tedavi mi düşünüyorsunuz? Öyleyse, muhtemelen Invisalign’ın ortalama maliyetinin ne olduğunu da merak ediyorsunuzdur.

Invisalign tedavisinin maliyeti diş tellerine benzer ancak dişlerin durumuna göre farklılıklar olabilir. Duruma göre 5000TL ile 30000TL arasında tedaviye göre fiyatlar değişmektedir. Diş hekiminizin muayenesi sonucunda tedavi planlaması sonrasında diş teli veya invisalign fiyatları belirlenmektedir. Invisalign fiyatları diş teli tedavisinden daha yüksek olabilmektedir. Bu maliyetin oldukça önemli artıları bulunmaktadır. Invisalign şeffaf plaklar çıkarılabilir ve neredeyse görünmezdir, böylece hayatınızı yaşamaya ve tedavi boyunca dişlerinize her zaman yaptığınız gibi bakmaya devam edebilirsiniz. Diş tellerinde ise ağız bakımı oldukça önemlidir.

Yaklaşık on yıl önce, diş tellerinin görünümü değişmiyordu. Metal diş tellerinden oluşuyordu ve hepsi bu kadardı. Şimdi, diş telleri renkli braketlerle gelebilir veya dişlerle daha iyi uyum sağlamak için şeffaf olabilir.

Dişleriniz ile ilgili detaylı muayene sonucunda size uygun tedavinin belirlenmesi için iletişim bilgilerinden bize ulaşın ve randevunuzu alın!

Comments closed

No comments. Leave first!